Armas tähtverelane! Hea toetaja! Kallis külaline!

Nüüd on Tähtvere Seltsi esimesed õunaõuepäevad saanud õnnelikuks mälestuseks. Ilmselgelt oli selge ja soe ilm märk sellest, et toimuv oli suurkujudele Tähtvere taevas meeltmööda ja nii nagu siin all maa peal ei kadunud inimeste nägudelt naeratused, kinkis ka ilm meile pühapäeval oma kõige kuldsema varasügisese sära ja naeratuse. 
Laupäeval lõid paljud tähtverelased oma õunaõued kenasti läikima. Aitäh Tartu linnale, kes meie õunaõuejäägid suure konteineriga siit kenasti komposti aitas viia! Õunamahla voolas ojadena ja arboristidel jätkus häid nõuandeid terveks päevaks.

Pühapäev oli aga Tähtveres tõeline pidupäev. Usutavasti sai meie linnaosa ajalugu sel päeval ühe särava lehekülje lisaks, mis paljudele kauaks meelde jääb.
Taluturul lõppesid kõik kaubad. Õunaõuedes kestis elevus õhtuni. Tähtvere täika tõi kokku igas vanuses kauplejaid lähemalt ja kaugemalt. Elevantide õunakäru sai kuhja peale ja tänaseks on need suured ja sümpaatsed tegelased juba meie õuntega maiustamas. Loomaaia töötajate sõnul näevad nad mitte just ülearu tihti seal nii puhtaid, ilusaid ja häid õunu!
A. Le Coqi muuseumituuril  ja Jaanus Pillmanni juhitud "Tuntud ja tundmatu Tähtvere" kultuurimatkadel oli rohkelt osalejaid. Lasteprogramm oli tihe ja mitmekesine ning kui juba vanematel mitu tiiru taluturul tehtud ja kohvigi joodud, ei tahtnud väikestel seal mängud lõppeda.
Kõigi südamed võitsid "Inimeselt inimesele" kontserdil esinenud väikesed Musaklubi, Laulupesa ja Fa-Dieesi lauljad, Tähtvere Tantsukeskuse lapsed ning Tähtvere Päevakeskuse memmed ja  Allikabänd.
Naistekeskuse ja Kolgata koguduse programm jättis kõigile sügava mulje ning õhtune kontsert "Tähtvere tähed ja sõbrad" oli rahva- ja elamusterohke. 
Tartu Ingerisoomlaste Seltsi õuel toimetanud Mahekohv ning Vein ja Vine sobitusid hästi päeva melusse ja muutsid õhtuse kontserdi nautimise mõnusaks.
Tuhat tänu sulle kallis külaline, kes sa sel päeval Tähtverre tulid ja meie tegemistest osa võtsid! Tuhat tänu, armas tähtverelane, kes sa oma õunaõued avasid ja Tähtvere tänavad rõõmsa saginaga täitsid. Hinnanguliselt oli meid pühapäeval Tähtveres üle paarituhande hinge õunaõuede melust osa saamas.
Sügav kummardus kallis toetaja, kes sa meisse uskusid ja oma õla alla panid! Aitäh Tartu linn, A. Le Coq, Tartu Mill, Otsiturundus, Mileedi Lilleärid,  Voog, Vestmint, Eesti Maaülikooli Üliõpilasesindus ja Apollo.  Aitäh Tartu Ingerisoomlaste Selts ja Anatoli Schultz suure vastutulelikkuse ja tohutu abi eest!
Aitäh, kallis tähtverelane, kes sa oled otsustanud Tähtvere Seltsi liikmeks astuda, et ühiselt Tähtvere särama panna! Suur tänu sulle Triinu taluturu korraldamise eest! Aitäh Liina abi eest täika korraldamisel! Ja nagu lubatud - soe käepigistus sulle armas Pärt ilusate kujunduste eest, mis vaatasid vastu kõigilt Õunaõuepäevade materjalidelt!

Kui  tähtedetagused Tähtvere suurkujud meie tegemistele oma õnnistuse annavad, siis järgmisel korral kohtume kevadistel Tähtvere Õunaõiepäevadel!

Killuke Õunaõuepäevadest jäi kaamera ette: https://www.flickr.com/gp/145501489@N02/60C66n 
Aktuaalne kaamera edastas uudiseid Õunaõuedest: http://uudised.err.ee/v/eesti/613b8d1f-8f2d-48c8-b3fd-37f92ba03448/tartu-tahtverelased-saatsid-tallinna-elevantidele-ounu
Raadio Elmaris rääkisime Õunaõuepäevadest pühapäeva hommikul nii (intervjuu algus 12:56): http://podcast.elmar.postimees.ee/podcast/arka-kaunis-maa-2016-09-25-0800/
Tartu Postimees ja Raimu Hanson kirjeldasid pühapäeval nähtut nii: http://tartu.postimees.ee/v2/3849593/galerii-ounaouepaeevalised-kogusid-ubinaid-elevantidele
Tartu Postimees ja Kertu Kula laupäeval: http://tartu.postimees.ee/v2/3849131/pildid-taehtvere-paeevadel-kaeis-hoogne-ounamahla-tegemine?_ga=1.216198548.326315146.1473631251
Õunaõuepäevade eel kirjeldasid oma ootusi-lootusi Kertu Kulale Tartu Postimehest Õunaõuepäevade korraldajad nii: http://tartu.postimees.ee/v2/3847197/taehtvere-rahvas-avab-ountest-lookas-oued