Tule pühapäeval Tähtverre – tegemisi on tervele perele terveks päevaks alates 10-st kuni 21-ni
Avatud on õuekohvikud, toimuvad kontserdid, loengud ja laat.
Kogume õunu elevantidele ning Eesti Rahva Muuseumi,
Tartu Linnaraamatukogu ja Tartu Rahvaülikooli
eestvedamisel on avatud põnev ja hariv lasteala.

KAVA

Ingeri Maja õuel (Veski 35) 10.00 – 15.00
10.00 – 11.00 Pannkoogihommik. Külla tuleb kloun!! Vihma korral saab pannukaid süüa Ingeri Maja kohvikus  Ere Rose.
10.00 – 15.00 TURG. Müügil munad, astelpajutooted, aiasaadused, Peri Mahemõis, Järiste veinitalu, Triin Kuus maitsvate leibadega. Rahvusvahelise maja kohvik “Köömen” pakub erinevaid maitseid ning maitseainete äraarvamist.
NB! Kõik tähtverelased, kes oma koduõuel kohvikut ei ava, on samuti oodatud omavalmistatud küpsetisi ja käsitööd pakkuma.

11.00 – 15.00 HARIV ja LÕBUS LASTEALA.  Meisterdamised ja mängud väikestele ja suurtele!
 • Eesti Rahva Muuseum – mängib mänge ja õpetab meisterdama väikest pihunukku.
 • Tartu Linnaraamatukogu – seemneraamatukogu äratundmismängud, sügiseteemalised paberist meisterdamised, 3D pliiatsitega joonistamine. 
 • Tartu Rahvaülikool – talgikivist kaelaehete õpituba. Talgikivi on hästi pehme kivim, mida saab töödelda viiliga ning sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele. Osalustasu 3 eurot.
 • Multifilmi tegemine koos Eno Pihlaga.
 • OÜ ÕÄ on kohal puidust mänguasjade ja muude arendavate mängudega.
 • Võimlemisklubi AKROS kutsub võimlema. 
 • Kohal Tartu Päästekomando tuletõrjeauto, mida huvilised saavad uudistada. 
 • Aianurgas Traksibatuut.

NB! Ootame lapsi LASTELAADALE – tule müüma või vahetama oma raamatuid, käsitööd või mänguasju! Vihma ei pea kartma - lastelaat saab mõnusasti telgi all kaubelda.

11.45 – Tervitused Tartu linnalt toob linnapea Urmas Klaas
12.00 – 15.00 LAUL JA TANTS LAVAL. Esinevad: 

 • Tähtvere lasteaia laululapsed
 • Laulupesa laululapsed
 • Laulustuudio Fa-diees laululapsed
 • Tähtvere Päevakeskuse tantsijad ja lauljad 
 • Tähtvere Tantsukeskuse tantsijad
10.00 – 15.00 Õnneloos. Tähtvere Selts kutsub osalema heategevuslikul õnneloosil. Lisaks saab astuda seltsi liikmeks! Otsi Tähtvere Seltsi kirjadega telki.

Kogume KUIVI ja MAGUSAID ÕUNU TALLINNA LOOMAAIA ELEVANTIDELE!


Saksa Kultuuri Instituudis (Kastani 1) 13.00 – 18.00

13.00 – 15.00 Hakka doonoriks! Kohal on Eesti Geenivaramu ja pakub võimalust hakata geenidoonoriks.
13.00 – 15.00 Tervisetunnid. Loengud ja nõuanded terviseteemadel. Esinevad: 

 • TÜ Psühholoogia instituudi juhataja, kliiniline psühholoog Kariina Laas
 • TÜ emeriitdotsent ja toitumisteadlane dr Mai Maser
 • Tartu Tervishoiu Kõrgkooli esindaja 

15.00 – 15.30 ÕUNAKOOGIVÕISTLUS. Õunakooke hindab Terhi Roll. Valitakse publiku lemmik.
NB! Too oma kook hiljemalt kl 14.00 Saksa Kultuuri Instituuti. Ära unusta oma nime ja kontaktandmeid!
15.40 – 16.00 Tähtvere NUNNU 2019. Aia- ja puuviljade iludusvõistlus.  Tule too konkursile enda kasvatatud puu- juur või köögivili, mis paistab teiste hulgast silma suuruse või erakordse kuju poolest. Valime kõige nunnuma NUNNU.
16.00-18.00 LAVAL laulvad ja näitlevad tähtverelased

 • Heiki Kalle
 • Ants Johanson
 • Silver Sepp
 • Kristiina Ehin
 • Karol Kuntsel
 • Paberits & Tirmaste
 • Anne Maasik
 • Heikki-Rein Veromann

Avatud kohvik ning müügil raamatud Postimehe Kirjastuselt.


Avatud Õunaõuekohvikud  ÜLE TERVE TÄHTVERE!!!  11-15 

Kohvikud on avatud kell 11-15 või kuni kaupa jätkub.
Vaata kohvikute kaarti Google Mapsis.
Prindi kohvikutekaart
NB! Kallid koogimaiad külalised, kes te plaanite kohvikutest kooki ka koju osta, palun võtke oma karbid kaasa.


 • Merle koogikohvik, Tungla 4 -
   Tähtvere Õunaõuepäevade raames avaneb Tähtvere linnaosa pisikese Tungla tänava helerohelise maja õueterrassil teistkordselt üks eriti magus kodukohvik. Maiustada saab kindlasti makroone, ekleere ning eelmise aasta popimaid õunakooke, aga küllap pakutakse ka muud prantsuspärast ja hõrgutavat. Menüüsse tulevad ka soolased suupisted, quiche'id ja croissant'id. Igapäevaselt tegutseb Merle oma koduköögis kondiitrina Merlette'i nime all.
 • Kolgata pargikohvik
  , Veski 40 - Kolgata pargikohvik avab oma väravad taas, et pakkuda parimat külalislahkust koos imemaitsvate roogadega ka sel aastal Tähtvere Õunaõuepäevadel. KOHVIK:  Rikkalikust menüüst leiab meelitavalt magusaid ja isutavalt soolaseid roogasid, mis valmivad kogudusepere parimate retseptide järgi. Läbi aastate on populaarsed olnud nii professori seljanka kui ka mehised grillburgerid. Kohapeal valmistame pannkooke, mida veel maitsvamaks saab muuta kümnete erinevate kodumoosidega. Kõrvale saab nautida ökoteed ja head masinakohvi. Pakume ka vegan ning gluteeni- ja laktoosivabasid ampse. Avatud on smuutibaar. Ja ilma värskelt pressitud toorõunamahlata ei pea keegi ka sel korral ära minema.   LISAVÕIMALUSED:  Kohvikus loob meeleolu live-muusika. Kohal on Rosiine leivad, MTÜ Tartu Maheaed, Triibulised kaltsuvaibad, vaimuliku kirjanduse raamatulett, Kolgata koguduse eestpalvetuba.   LASTE- ja NOORTEPROGRAMM:  Sel aastal jagavaid oma parimaid mängu- ja tegutsemisoskusi laste ja noortega Annelinnas eelmisel aastal avatud mängumaa Kidslandi tegijad. Ehk saavad sinugi lapse unistused just seal alguse? Täpsema infoga hoia ennast jooksvalt kursis FB lehel, kuhu paneme üles infot, kuidas meie kohviku ettevalmistused edenevad, mida huvitavat menüüst võib leida ning milline see kohvik üleüldse saab olema. Kohviku seame õdusaks juba kl 11ks, et ühiselt osaleda vabaõhu jumalateenistusel. Müügiletid avame kl 12.30. Tere tulemast kõigile tähtverelastele ja kõigile tartlastele! Rõõmsa kohtumiseni!
 • Mõnus Amps,
  Taara pst 17 - Soe kohv ja kakao, kõrvale soolaseid ja magusaid ampse. Kindlasti on menüüs ka iga-aastased magusad vahvlid šokolaadiglasuuriga ning sõbrad tulevad külla naturaalsete Minu Muusa jäätistega. • Uku aiakohvik
  , Hurda 9 - Oleme perekondlik kohvik Tähtvere linnaosas, millele Uku Masing saaks oma magamistoast pilku heita ja aknast kohvi ulatada või raamatut ette lugeda. Aga kuna Uku on juba ammu pilvepeal, siis pakume good mood food'i ehk mõnusat soolast sooja sööki, mis paljuski valmib just kohe siin samas sinu silma all. Näiteks aias küpsetatud rebitud barbeque liha wrapi vahel, krõbedaid friikaid, hooajalistest aiaviljadest püreesuppi ning muidugi ka isevalmistatud nostalgilist magusapoolist. Kõhu saavad täis ka taimetoidu austajad. Aianurgas ootab avastamist kiik ja liivakast lastele. Varju ja meeleolu pakuvad Uku istutatud kaunid puud.
 • Vaiguviiuli õunaaiakohvik/ -kontsert
  , Vikerkaare 9 - Kodukohvik on avatud kl 12–15, menüüs mitut sorti soolased ja magusad küpsetised . Kell 15–17 Vaiguviiuli õunaõuekontsert, kus astuvad üles Liis Ring ja Argo Vals. Kontserdi eel ja järel on erihindadega müügil Tähtveres tegutseva ja eesti väärtmuusikale keskendunud plaadifirma Vaiguviiul väljaanded (lähemalt www.vaiguviiul.ee).

 • Näituse Kanad
  , Näituse 9 - Süüa saab hõrgutavaid veganroogasid, imetleda rõõmsaid linnakanasid ning uudistada, mida head ja üleliigset majarahval pakkuda on.

 • Lendav Hollandlane
  , Tungla 5 -  Ainult ühel päeval aastas pakub kodukohvikute raames kohvik 'Lendav Hollandlane' sellist võimalust. Me kostitame Teid Tex Mex rebitud lihaga ja vegan Tacodega. Pakume soolaseid ja magusaid pirukaid. Jookidest pakume värskelt külmpruulitud kohvikokteile, ise tehtud õunamahla ja oma aia piparmünditeed ja kohvi. Väiksematele pakume hollandi laste lemmikuid (maiust).

 • Võlukooli võluaed
  , Taara pst 10a - Saame kokku Tähtvere Õunaõuepäeval! Ootame teid külastama meie armsat tagahoovi kohvikut "Võlukooli võluaed". Meie kohviku märksõnadeks on MÄNG JA TAASKASUTUS. Mänguhuvilised saavad ronida, liugu lasta, legodest ehitada, liivakastis möllata ja teha tsirkust, sest meil on külas Leiutajate külakooli õpilasfirma Circus24. Pakume Võlukooli kogukonna liikmete poolt valmistatud koduseid suupisteid ja küpsetisi, nii soolast kui magusat. Menüü on vegansõbralik. Avatud on ka garaažimüük koos loosirattaga, kus iga keerutus võidab. Saadav tulu läheb Haridusseltsi "Vabadus Õppida" toetuseks.
 • Urmase kohvik, Kuperjanovi 18a
 • Aknakohvik Maitsev Seiklus, Kastani 12 -  Magusaid hõrgutisi ja jäätist saab sellest aknakohvikust kindlasti soetada. Ja menüüs on eelmise aasta õunakookide võistluse teise kohaga pärjatud kook loomulikult ka.  • Puhvet Krügeri Tuvi
  , Näituse 3 - Puhvet Krügeri Tuvi on avatud 11.00-19.00. Kunstinäitus "Tähtverelaste kunstiaarded" - väljapanek tuntud tähverelaste kunstikogudest. Kuraator Krista Roosi.
  13.00 Laulev muinasjutt "Keisri ööbik". Kuulama oodatakse suuri ja väikeseid. Esitavad laululapsed, juhendaja Birgid Täht.
  14.00 Kontsert. Raimond Valgre laulud prantsuse keeles. Esineb Birgid Täht.
  18.00 Qi Gong´i töötuba. Qi Gong on "kunst ja oskus Qi-d liigutada" ehk traditsioonilisele hiina meditsiinile toetudes energeetilisi liikumisi tähele panna, ära tunda ja nendega suhestuda. Töötuba juhib Helle Kera
  19.00 Väetantsuõhtu. Juhendab Margit Foht
 • Kohvik Siili Sahver
  , Koidula 12 - Juba kolmandat korda kostitab Siili Sahver oma külastajaid hea ja parema saadusega. Menüüs on soolased ja magusad ampsud.

 • Vahva Vaffel kodukohvik
  , Veski 20 - Väikesed Veski tänava vahvlisõbrad jagavad Tähtvere Õunaõuepäeva raames oma vaimustust krõbedatest vahvlitest ja pakuvad neid rõõmuga kõigile huvilistele. Lisaks on minikohviku menüüs teisigi toredaid küpsetisi ja põnevaid maitseid. Pisikestele külastajatele on liivakookide ja liivavahvlite tegemiseks avatud ka liivakast ;) Oled oodatud nautima mõnusaid maitseid ja niisama vahvalt aega veetma!
 • Taarapunkt,
  Taara pst 15 - Pakume kooke ning muid küpsetisi, mille kõrvalt ei puudu kosutav kohv või tuline tee.
 • Seltsing Harilik kodukohvik ja näitusmüük, Koidula 15 -  Paneme üles amatöörkunstnike seltsingu Harilikud maalide näituse, on ka võimalus maale osta. Seltsingu liikmete poolt küpsetatud suupisted on müügil kohvikus. Lastele on joonistusnurk. Veel on möödunud aastal edukaks osutunud toalillede koduotsimise nurk. 
 • Mihklilaada kohvik
  , Oru 3 -  Ootame kõiki huvilisi Tartu Katoliku Hariduskeskuse algkoolimaja aeda uudistama ja maitsma! Avatud on kohvik paljude hõrgutistega! Lisaks toimub iga-aastaseks traditsiooniks kujunenud sügisene laat MIHKLILAAT, kus hariduskeskuse lapsed oma perega saavad müüa sümboolse hinna eest käsitööd, hoidiseid, raamatuid, mänguasju ja palju muud põnevat ning teenida endale seeläbi väikest taskurahalisa. 
 • Ilmatari tagahoov
  , Ilmatari 34 - Värskelt valmivad erinevate täidistega pannkoogid ja miniburgerid. Vahepalaks pakume mahlast võileivatorti ja pirukaid. Kaasa saab osta küpsiseid ja füüsaleid. Janustele pakume erinevaid külmi ja kuumi jooke. Olete oodatud meie tagahoovi! • Muffi kohvik
  , Taara pst 16 -  Meil on muffineid, viinamarju ja oma kunsti näitus-müük! 

LOOVKIRJUTAMISE TÖÖTUBA, Veski 37

10.00 – 11.30 Katriin Fisch-Uibopuu avab muinasjuttude tähendusliku maailma loovkirjutamise praktikate abil. Sissepääs Näituse tn väravast. Mõeldud täiskasvanutele, aga oodatud on ka kirjutamishuvilised lapsed. Eelregistreerumine: loovkiri@gmail.com


TÄHTVERE AVATUD NAISTEKESKUS, Näituse 3
Avatud näitus "Tähtverelaste kunstiaarded". Kuraator Krista Roosi
13.00 Laulev muinasjutt "Keisri ööbik". Kuulama oodatakse suuri ja väikeseid. Esitavad laululapsed, juhendaja Birgid Täht.
14.00 Kontsert. Raimond Valgre laulud prantsuse keeles. Esineb Birgid Täht.
18.00 Qi Gong´i töötuba. Qi Gong on "kunst ja oskus Qi-d liigutada" ehk traditsioonilisele hiina meditsiinile toetudes energeetilisi liikumisi tähele panna, ära tunda ja nendega suhestuda. Töötuba juhib Helle Kera.
19.00 Väetantsuõhtu. Juhendab Margit Foht.


MINIKOOL, Veski 1
12.00 – 15.00 toimuvad LASTELE erinevad TÖÖTOAD ja kasutatud mänguasjade kirbuturg ehk arvutamine kümne piires.


TÄHTVERE TANTSUKESKUS, Laulupeo pst 19
Proovida saab laia valikut Tähtvere Tantsukeskuse täiskasvanute tundidest.
Kavas on vanad lemmikud ja tunniplaani uued leiud:
17:00 Tervitused päikesele: YogaFunc (Lisanne Meristo)
17:30 Septembrikuus kõik on uus: Barre (Inga Ahtijainen)
18:00 Sügisreis: Bollywood (Monica Narwani)
18:30 Kirev & kirju: Showtants (Marit Männiste)
19:00 Sume jazziõhtu: Jazz in Motion (Triin Veskimeister)
19:30 Kohtumine sügisöös: LadiesLatin & JazzFunk (Kertu Valjala & Eleri Laanemets)
20:00 Suvelõpupidu: Zumba (Evelin Sepp)
20:30 Vormis igal aastaajal: FysioFit (Krista Majak)
Sündmusele ei pea eelnevalt registreerima - tule kohale ja leia endale mõnusad treeningud algavaks hooajaks!


HEATEGEVUSÜRITUS "HINGESOOJUS", TARTU MAARJA KIRIK, Pepleri 1
13.00 – 18.00 MTÜ Loome Pai ja Miina Härma Gümnaasium korraldavad heategevusürituse "Hingesoojus"

 • Avatud on kohvik.
 • Lavale astuvad erinevad esinejad.
 • Töötoad igale vanusele.
 • Võimalik tulla ise müüma oma näputööd või hõrgutisi.
 • Kogu teenitud tulu kohvikust ja annetuskastist läheb SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile, et nad saaksid soetada Tartusse kõnniroboti.


MIHKLILAAT, Tartu Katoliku Hariduskeskus, Oru 3
11.00 – 14.00 MIHKLILAAT. Müügil hoidised, käsitöö, raamatud, mänguasjad.
Avatud kohvik.

TARTU KATOLIKU KIRIKUS, Veski 1a
10.30 vene-poolakeelne missa
12.00 eestikeelne missa
13.30 – 16.00 on avatud Katoliku kirik ja selle torn.
Imetleda saab nii imeilusat kirikut kui hingematvaid vaateid Tartu linnale.Kuidas saan registreerida oma Õunaõue või kodukohviku?

Oma Õunaõue või kodukohviku saad registreerida Tähtvere Seltsi kodulehel
http://tahtvereselts.ee/ounaouepaev-2019/kohvikud-ja-taika
Õunaõuepäevad on tasuta ning avatud kõigile – osalema on oodatud kogu linnaosarahvas, kõik tartlased ja ka külalised kaugemalt.

Kontakt:
Kadi Riive (kodukohvikud/ õunaõued) tahtvereselts@gmail.com tel 56501511
Triinu Temberg (lasteala, programm) tahtvereselts@gmail.com tel 5544524

 --------------------------

SÕBRAD JA TOETAJAD


Projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmist (KOP).