Ja käes ta ongi, see meie Õunaõuede nädalavahetus! Nagu juba ka mitmel pool ja - korral varemgi juttu on olnud: laupäev saab olema suuremalt jaolt askelduste päev ja pühapäev pidupäev. Kordame järgnevalt lühidalt üle, mida LAUPÄEVAL Tähtveres teeme.
Kell 9.00 on AS Eesti Keskkonnateenused lubanud 6 tee risti paigaldada konteineri, kuhu kõigil on võimalik tuua oma õunaõuedesse kogunenud sügisrisu - mädaõunad, kuivanud taimed jms. Konteiner jääb paika kuni õhtuni. NB! Palume sinna konteinerisse visata AINULT KOMPOSTEERITAVAID jäätmeid. Kilekotid jms pakendid tuleb konteinerisse tühjaks kallata.
Kell 10.00
tuleb Tähtvere Päevakeskuse aeda õunamahlapressija, kes hea meelega Teie eelnevalt puhtaks pestud õunad mahlaks pressib.
Lisaks õuntele on vajalik kaasa võtta oma taara mahla jaoks. Igaüks saab tagasi ka oma pressitud õunajäägid. Mahlapressimise hind 50 senti/ liiter (tasumine sularahas kohapeal). Kuna eelregistreerumise käigus jäi mitmeid vabu aegu üle, siis julgustame kõiki huvilisi tulema kl 10.00-11.00 ning oma soovist meistritele teada andma. Siis saate kohapeal leppida kokku ka sobiliku aja.
Kell 11.00 - 13.00  toimub Katoliku Hariduskeskuse MIHKLILAAT. Korraldajate sõnul on laadal müügil hoidised, ravimtaimed, riided, raamatud, mänguasjad jpm. Avatud on kohvik. Mihklilaat toimub Joosepi maja ees, Oru tn 3.
Samas on kohal lasteraamatu "Seitse väikest elevanti" autorid, lastekirjanik Tia Navi ja kunstnik Marja-Liisa Plats, kes jagavad soovijatele autogramme ning vastavad küsimustele. Kohapeal saab raamatut soetada soodushinnaga.
Kell 12.00 teeme väikesed TALGUD Tähtvere Päevakeskuse (Veski 35) aias. Läheme rehadega appi Tähtvere Päevakeskusele, kes meid lahkelt võõrustab. Päevakeskusest küll öeldi, et kuna puud on veel lehes, siis väga palju tööd seal homme teha ei ole, aga no teeme siis selle, mis on: Lööme Tähtvere Päevakeskuse õue pühapäevaks särama, pühime teed (võta palun luud kaasa, kui tuled! kammime muru ja sätime juba üht-teist pühapäevaks paika!

Tähtvere Õunaõuepäevade mõlema päeva kava leiate siit: http://www.tähtvereselts.ee/ounaouepaevad
Paneme üheskoos Tähtvere särama!
Tule Tähtveres Seltsi: http://www.tähtvereselts.ee/astu-liikmeks